Kawitacja (liposukcja) ultradźwiękowa
Kawitacja ultradźwiękowa to nieinwazyjny i bezpieczny zabieg medycyny estetycznej, który wykorzystuje ultradźwięki o częstotliwości od 38 do 80 kHz do rozbijania komórek tłuszczowych. Ultradźwięki powodują powstawanie pęcherzyków gazu w płynie wewnątrz komórki tłuszczowej, co prowadzi do jej rozpadu.
Zabieg kawitacji ultradźwiękowej stosuje się głównie w celu likwidacji złogów tłuszczowych na brzuchu, udach, pośladkach i ramionach. Zabieg jest szczególnie polecany osobom, które chcą pozbyć się miejscowej tkanki tłuszczowej i cellulitu.
Efekty zabiegu kawitacji ultradźwiękowej są widoczne już po kilku zabiegach. Jednak, aby uzyskać najlepsze efekty, zaleca się wykonanie serii zabiegów, zwykle ok 10 zabiegów 1-2 razy w tygodniu.
Kawitacja ultradźwiękowa to zabieg, który może być stosowany w celu poprawy wyglądu sylwetki u osób w każdym wieku. Zabieg jest szczególnie polecany osobom, które chcą pozbyć się miejscowej tkanki tłuszczowej i cellulitu.
Oto najczęściej zadawane pytania przy kawiatcji ultradźwiekowej:
1. Jak przebiega zabieg kawitacji ultradźwiękowej?
Zabieg kawitacji/liposukcja ultradźwiękowej wykonywany jest przez osobę doświadczoną. Przed zabiegiem skóra jest oczyszczana. Następnie, przykładana do skóry jest głowica zabiegowa, która emituje ultradźwięki. Fale ultradźwiękowe są absorbowane przez skórę, co powoduje jej podgrzanie. Czas trwania zabiegu zależy od obszaru, który jest poddawany zabiegowi.
2. Czy kawitacja ultradźwiękowa jest bezpiecznym zabiegiem?
Kawitacja ultradźwiękowa to zabieg nieinwazyjny i bezpieczny. Zabieg wykonuje się bez znieczulenia, gdyż jest zazwyczaj bezbolesny. W niektórych przypadkach może wystąpić lekkie mrowienie lub uczucie ciepła. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak objawy te ustępują zwykle w ciągu kilku dni.
3. Czy kawitacja ultradźwiękowa może mieć jakieś skutki uboczne?
Kawitacja ultradźwiękowa jest bezpiecznym zabiegiem, jednak w niektórych przypadkach mogą wystąpić pewne skutki uboczne, takie jak:
• zaczerwienienie i obrzęk skóry
• siniaki
• podrażnienie skóry
Przed i po zabiegu liposukcji ultradźwiękowej oraz w trakcie wykonywania serii zabiegów zaleca się spożywanie pokarmów niskotłuszczowych oraz wypijanie minimum 2 litrów wody dziennie. Zastosowanie się do zaleceń dietetycznych ułatwi wydalenie tłuszczu z organizmu i zmniejszy obciążenie wątroby. Efekty zabiegu zwiększy również wzmożenie aktywności fizycznej. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek innych skutków ubocznych należy skonsultować się z lekarzem.
Przeciwwskazaniami do zabiegu kawitacji ultradźwiękowej są:
- ciążę, okres karmienia piersią,
- choroby nowotworowe, stany ponowotworowe
- choroby autoimmunologiczne
- rozrusznik, zastawka serca, implanty – wszelkiego typu metalowe implanty w ciele,
- epilepsję, stwardnienie rozsianie, kamica nerkowa
- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze w miejscu zabiegowym,
- nadczynność tarczycy, nadciśnienie, nieuregulowana cukrzyca (niepoddawana leczeniu farmakologicznemu),
- ropnie tkanek miękkich, stawów i kości, ostre zapalenie stawów i kości,
- obrzęki o nieznanej etiologii,
- guzki niewiadomego pochodzenia
- zaburzenia krzepliwości, skłonność do krwawień,
- ostre stany zapalne zatok,
- zapalenie żył,
- wszczepione urządzenie do neurostymulacji,
- przerwaną ciągłość skóry,
- botox w ciągu ostatnich 9 miesięcy,
- złote nici,
- implanty wchłanialne i wypełnienia w miejscu zabiegowym np. kwasem hialuronowym tzw. wypełnia
Zabieg body wrappingu
Body wrapping to zabieg, który polega na owinięciu ciała – całego lub poszczególnych jego części – folią spożywczą lub kosmetyczną (rzadziej specjalnym bandażem), po uprzednim nałożeniu na skórę kosmetyków o określonym działaniu. Zabieg pozwala m.in. poprawić krążenie, dogłębnie nawilżyć skórę, wygładzić ją oraz zredukować cellulit. Dzięki owinięciu skóry zostaje miejscowo podniesiona jej temperatura, przyspieszeniu ulega cyrkulacja krwi i limfy, a także rozszerzają się pory, dzięki czemu składniki zawarte w preparatach mogą wniknąć w jej głębsze partie lepiej w porównaniu do tradycyjnej aplikacji. Działanie tej metody oparte jest na tzw. okluzji. Po owinięciu folia staje się nieprzepuszczalną warstwą, dzięki czemu substancje aktywne zawarte w kosmetykach mają tylko jedną drogę wnikania, czyli właśnie skórę.
Po prawidłowych zabiegach można liczyć m.in. na:
- poprawę krążenia krwi i limfy,
- nawilżenie skóry,
- wyszczuplenie ciała,
- redukcję cellulitu,
- poprawę napięcia i elastyczności skóry,
- redukcję obrzęków.
Pełne efekty body wrappingu zwykle widoczne są po około 10-15 zabiegach
Wśród przeciwwskazań do jego przeprowadzania znajdują się m.in.:
- ciąża i okres karmienia,
- nadciśnienie,
- choroby serca,
- choroby nerek,
- infekcje przebiegające z gorączką,
- żylaki,
- przebyte niedawno operacje.
Zabieg |
Kawitacja, Lipolaser Radiofrekwencja RF |
Masaż modelujący, Limfodrenaż |
Body wrapping |
Czas |
20/30 min 40 min.
|
20 min. |
20 min
|
Cena |
80,00/100zł. 100zł.
|
60,00zł. |
80,00 zł. |
Jeden zabieg jest możliwy do łączenia z drugim po konsultacji. Zabieg jest wykonywany tylko w połączeniu z masażem. Body wrapping stosuje się jako opcja dodatkowa. Przed każdym zabiegiem zapewniamy bezpłatną konsultację z naszym specjalistą.